Fundacja Szkoła Medialna wraz z Uniwersytetem Ekonomicznym w Krakowie

pod patronatem Województwa Małopolskiego

zapraszają na konferencję 

Zaprogramowani na przyszłość –

w jaki sposób doświadczenie pracy zdalnej zmienia oblicze edukacji, nauki i biznesu

Startujemy za:

2021/06/15 10:00:00

Wyjątkowe spotkanie i przestrzeń do debaty na temat możliwości związanych z zagadnieniem zdalnej pracy i nauki, także w zakresie kreowania przyszłości edukacyjnej uczniów i studentów oraz rynku pracy.

Zarejestruj się już dziś, liczba miejsc ograniczona – wstęp bezpłatny!

AGENDA

Termin: 15 czerwca 2021, godz. 10:00-14:00.
Konferencja odbywa się online na platformie ZOOM. Udział w konferencji wymaga rejestracji.

10:00 - 10:10

Uroczyste otwarcie konferencji

Ewa Mauer – prezes Fundacji Szkoła Medialna,  

Agata Kiełkowicz – koordynator Małopolskiej Inicjatywy Cyfrowej Edukacji

10:10-10:25

Jacek Barski – Zastępca Dyrektora Departamentu Generalnego ds. Cyfryzacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, Główny Informatyk Urzędu

10:25-10:45

Aplikacje i relacje – budowanie przestrzeni do współpracy i rozwoju dla uczniów

Beata Chodacka

nauczyciel informatyki w V LO i SP 33 w  Krakowie, wieloletni wychowawca dzieci i młodzieży. Wiceprezes Oddziału Małopolskiego PTI,  animatorka działań na rzecz edukacji informatycznej  takich jak konkursy (m.in.. TIK?-TAK!), Małopolski Dzień Uczenia się, “Małopolska koduje”, ambasadorka kodowania. Pasjonat e-learningu, autorka kursów e-learningowych dla dzieci i młodzieży, współtwórca zbioru zadań z informatyki exeBOOK.  Autorka książki „Zielone szkoły – programy i scenariusze zajęć”. Współtwórca i współorganizator projektu „Klasa z ECDL”. Koordynator Merytoryczny w Centrum Mistrzostwa Informatycznego przy AGH, Współpracuje w konkursie GEEK. Ambasadorka Genially i Wakelet. Członek grupy SuperBelfrzy RP.

10:45-11:05

W jaki sposób nauka zdalna zmieniła oblicze edukacji

Ewa Mauer 

nauczyciel języka polskiego i wiedzy o społeczeństwie, dyrektor Da Vinci Publicznej Szkoły Podstawowej w Krakowie – szkoły modelowej Małopolskiej Inicjatywy Cyfrowej Edukacji, szkoleniowiec. Dziennikarz – producentka radiowa i autorka wierszowanych bajek i spektakli, scenarzystka radiowych programów dla dzieci i młodzieży w Radiu Kraków. Jako Microsoft Innovative Educator Expert i prezes Fundacji Szkoła Medialna – koordynatora Małopolskiej Inicjatywy Cyfrowej Edukacji propaguje nowe technologie i rozwiązania dla edukacji w dydaktyce szkolnej.

11:05-11.35

Praca zdalna i jej wpływ na człowieka, organizację i innych interesariuszy obecnie i w przyszłości.

dr Marek Makowiec 

pracownik naukowo-badawczy, adiunkt, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, certyfikowany PM (metodologia IPMA). Nagrodzony przez Ministra Pracy i Polityki Społecznej w 43 edycji ogólnopolskiego konkursu poprawy warunków pracy w 2015 r. – organizowanym przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej oraz Centralny Instytut Ochrony Pracy za rozprawę doktorską pt.: „Metodyka humanizowania telepracy”. Aktywny na polu szkoleń biznesowych, głównie w obszarach: przedsiębiorczości, komercjalizacji badań naukowych i transferu wiedzy, pozyskiwania dofinansowania oraz „miękkich” obszarach zarządzania. Brał udział w uruchomieniu i potem rozwinięciu blisko 200 innowacyjnych przedsięwzięć biznesowych.

11:35-11.55

Zaprogramowani na kompetencje zawodowe przyszłości, czyli o edukacji szkolnej w pandemicznym i postpandemicznym świecie

Andrzej Peć

dyrektor Muzeum Miejskiego Suchej Beskidzkiej, trener/edukator, konsultant metodyczny, współautor pakietu edukacyjnego do nauki programowania w przedszkolu i szkole podstawowej „Funkodowanie” oraz pakietu edukacyjnego „EduPrzedszkole”. Ekspert metodyczno-dydaktyczny, współautor licznych pakietów i pomocy edukacyjnych, publikacji i artykułów nt. edukacji, koordynator zespołów autorskich gier i aplikacji edukacyjnych.

12:15-12:45

Wirtualne przestrzenie do pracy i nauki w post-covidowym przybliżeniu, czyli jak zwiększać, jakość i atrakcyjność spotkań oszczędzając czas, pieniądze, zdrowie i środowisko naturalne

dr inż. Magdalena Igras-Cybulska (Inżynier biomedyczna, adiunkt w Instytucie Elektroniki AGH. Bada, tworzy i popularyzuje interaktywne środowiska VR)

12:45-13:15

Przyszłość pracy: cywilizacja informacji a świat rzeczy w świetle badań

dr Janusz Rymaniak 

adiunkt, Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku. Teoretyk z dziedziny organizacji i zarządzania oraz praktyk gospodarczy. Autor i współautor ponad 70 publikacji oraz uczestnik 20 światowych i ogólnopolskich konferencji naukowych. Specjalizacja badawcza: organizacja i zarządzanie firmami i instytucjami, pracą, identyfikacja problemów na rynku pracy oraz przestrzeń w zarządzaniu.

13:15-13:45

Naucz się grać w życie, czyli jak się przygotować do zdalnej nauki i pracy

Wacław Wykrytowicz

ekspert w dziedzinie motywacji. Dyrektor ds. badań i rozwoju w Gamfi Sp. z o.o. Posiada ponad dwudziestoletnie doświadczenie w budowaniu komunikacji na rynku marketingowym, pracownika i w edukacji. Prowadzi podcast Kształcenie Ustawiczne.

Konferencja odbywa się na platformie ZOOM. Udział w  konferencji wymaga rejestracji.

Link do spotkania prześlemy do zarejestrowanych uczestników dzień przed konferencją.

Patronaty i Partnerzy

Partner

Małopolska

Realizacja

Fundacja Szkoła Medialna

Patroni

MICE

.

PTI

Partnerzy

AGH
Katedra Informatyki
Uniwersytet Ekonomiczny
WSEiI
Szkoła Programowania
Uniwersytet Rolniczy
NEC
HeadTrip
Akademia Kodera
Planeta robotów
Galaktyka
VRedukacja
Biblioteka Pedagogiczna
WBP w Krakowie
uBot
SP da Vinci
SP 33

vizer download apk